پس به یاد من باشید تا به یاد شما باشم (خداوند)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
خانه » سلامتی » اعتیاد » مخدر گل و عواقب مصرف آن

مخدر گل و عواقب مصرف آن

مخدر گل و عواقب مصرف آن

همه ما حداقل یک بار اسم مخدر گل را شنیده ایم , متاسفانه بسیاری از جوانان به شدت از آن استفاده میکنند  و به آن اعتیاد دارند , بله اعتیاد , خیلی ها کمان می کنند که گل یا همان ماریجوانا اعتیاد ندارد , اکا بر خلاف تصور اعتیاد دارد و هموز روش ترک آن توسط دانشمندان پیدا نشده است . ما هم سعی در اطلاع رسانی مضرات گل داریم تا شاید ذهن ها را روش کنیم که گول حرف های عامیانه را نخورند .

مخدر گل و عواقب مصرف آن مخدر گل و عواقب مصرف آنمخدر گل و عواقب مصرف آن

گل چیست ؟

ماده مخدر گل،‌‌ همان اندازه که اسم خوشایندی دارد ، یکی از خطرناک‌ترین مواد مخدری است که این روز‌ها در دست جوان‌ها می‌چرخد و به اسم یک روانگردان طبیعی خرید و فروش می‌شود . مخدری که ضربان قلب را بالا می‌برد، احساس بی‌قراری می‌دهد ، باعث توهم می‌شود و با یک بار مصرف، طوری عملکرد مغز را مختل می‌کند که زندگی بدون آن غیر ممکن می‌شود .

اشتباه عموم جامعه :

به دلیل این‌که والدین و عموم جامعه از حشیش و ماری جوانا آگاهی دارند و فکر می‌کنند حتما فرزندشان ماده بی‌خطری مصرف می‌کند که نامش هم گل است و حتما هم منشاء طبیعی دارد و زیانش از ماری جوانا ، حشیش و دیگر مواد مخدر صنعتی کمتر است .
این کارشناس اعتیاد توهم‌زایی ماده مخدر گل را بیشتر از حشیش دانست و افزود: ماده مخدر گل دارای پتانسیل قویتری از ماری جوانا و حشیش در ایجاد توهم و اعتیادآوری است و میزان قدرت توهم‌زایی آن دو تا سه برابر بیشتر از ماری جوانای معمولی است .

گل بخش‌های مسئول آرامش‌بخشی مغز را فلج می‌کند‌ :

گل که در اذهان عمومی حتی کم‌خطرتر از حشیش ، ماری جوانا و علف تلقی می‌شود ، برعکس آنقدر خطرناک است که با یک بار مصرف ، برای همیشه باعث اعتیاد مصرف کننده می‌شود ، زیرا ماده مخدر گل به طور مستقیم بخش‌های مسئول آرامش‌بخشی را در مغز فلج کرده و خودش جایگزین آن می‌شود . به همین دلیل مصرف کننده گل در صورت مصرف نکردن   دچار بی قراری ، تپش شدید قلب ، وحشت زدگی و اضطراب شدید می‌شود .

درمان وابستگی به گل :

بیشتر روش‌های ترک و راهکارهای رهایی از اعتیاد مبتنی بر تحقیقات و شیوه‌های درمانی در خارج از کشور است و روش موثری هم برای ترک آن معرفی نشده است . ناشناخته بودن اثرات استفاده از گل در مدت طولانی و با دوز بالا ، در کنار کمبود تحقیقات جهانی باعث شده است که اعتیاد به گل جزو اعتیادهای بدون درمان شناخته شود . پیشگیری و مبتلا نشدن جوانان به ماده مخدر گل نیاز به یک رویکرد اجتماعی دارد و عزم ملی ، انجام کار کارشناسانه ، اطلاع رسانی و ارتقای سطح آگاهی خانواده را می‌طلبد .

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز